O historii golfa opowiadamy dzieciom – Polskie Radio Dzieciom

W ubiegłym roku, 31 października, w rocznicę rejestracji klubu golfowego Contry Club w podwarszawskim Powsinie nagraliśmy audycję radiową dla dzieci, w której m.in. opowiadaliśmy o historii golfa. Audycja została nagrana w murach naszego Muzeum i Kuźni Golfa przez redaktora Zbyszka Kozłowskiego z Polskiego Radia Dzieciom, i wyemitowana w ramach cyklu sobotnich audycji „Rodzinny wf”.

Pierwsza część audycji przeprowadza młodych słuchaczy przez ciekawe fragmenty z naszej historii, w której nie zabrakło informacji o wybranych polach: w Głogówku, Łańcucie i Powsinie czy legendarnym golfowym pojedynku pomiędzy księciem Kentu a księciem Karolem Radziwiłłem. W rozmowie prezentowaliśmy również wybrane eksponaty znajdujące się w naszym Muzeum. Tłumaczymy dzieciom m.in. jak produkowano niegdyś piłeczki golfowe i jaką rolę na polu i w grze odgrywał 14-letni caddy.

W drugiej części juniorzy z Warszawskiego Towarzystwa Golfowego i akademii Kuźni Golfa Pole Mokotowskie opowiadają o samej grze w golfa. Gabriel tłumaczył, jak zbudowane jest pole golfowe. Ignacy przed mikrofonem demonstrował najlepsze swoje uderzenia, ucząc, jak w swingu „powinna pracować nóżka”. Nie zabrakło również profesjonalnego wywiadu z Maxem, uczestnikiem juniorskich zawodów golfowych, który swoimi turniejowymi doświadczeniami dzielił się ze słuchaczami. O tym, jakie elementy istotne są również w treningu juniorów opowiadał trener Emil W. Wójcik.

Zachęcamy do wysłuchania zgranej audycji, która jest dostępna na stronie audycji – dostęp: Odsłuchaj tutaj

 

źródło: https://muzeumgolfa.blogspot.com/2021/02/o-historii-golfa-opowiadamy-dzieciom.html?m=1&fbclid=IwAR22M27mh64OfVVGzRe9QK_KFxWbe8r3zNIcXYMAXP_5vhk8VoqMYQduV_0